آموزش تار در کرج گوهردشت
آموزش تار در گوهردشت کرج
آموزش تار در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

تار از سازهای زهی و ایرانی است.. تار ساز محبوب ایران و برخی مناطق دیگر خاورمیانه مانند تاجیکستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان و گرجستان و … می باشد. ساز تار دو کاسه کوچک و بزرگ،به نام کاسه و نقاره دارد. که روی آن پوست قرار می گیرد. و توسط خرکی از جنس شاخ سیمها از روی آن رد میشوند. تار به علت دارا بودن همچین صنعت خاصی،میتواند رنگهای متنوعی از صدا را هنگام نوازندگی از خود بروز دهد. مضراب تار می تواند از جنس برنج، استیل، شاخ، صدف، چوب ابنوس و … باشد. همین فاکتور نیز می تواند رنگهای مختلفی از این ساز به گوش ما برساند. تعداد سیم‌های تار شش عدد است. سیم‌های شش‌گانه عبارتند از دو سیم سفید (پائین) که همصدا کوک می‌شوند، دو سیم زرد (همصدا)، یک سیم سفید نازک (بنام زیر) و بالاخره یک سیم زرد (بم)، که دوتای آخری غالباً به فاصله اکتاو کوک می‌شوند.

از برجسته ترین نوازندگان تار می توان به علی اکبرخان فراهانی، علینقی وزیری، درویش‌خان، میرزاعبدالله و علی اکبرخان شهنازی اشاره نمود.

 

آموزش تار در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت
آموزش تار در کرج گوهردشت
آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته تار در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش تار کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. همراهی استادی ماهر در پروسه آموزشی شما ضروری است.

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز تار با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید