دانلود موسیقی متن سریال قصه های مجید

قصه‌های مجید یک مینی‌سریال ایرانی محصول سال ۱۳۶۹ به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی کیومرث پوراحمد بر پایهٔ کتابی به همین نام از هوشنگ مرادی کرمانی بود که از شبکه یک پخش می‌شد. مهدی باقربیگی در نقش مجید و پروین‌دخت یزدانیان در نقش بی بی کاراکتر های اصلی این سریال بودند.

داستان

داستان سریال روایتگر لحظاتی از زندگی نوجوانی به نام مجید و مادربزرگش (بی بی) است. در این سریال داستان‌های متعددی را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارند که از آن جمله می‌توان به ملخ دریایی، امتحان ورزش، زنگ انشاء، اردو و … اشاره کرد. داستان اصلی قصه‌های مجید در محیط کرمان نگارش شده بود. در مجموعهٔ تلویزیونی، محیط قصه به اصفهان منتقل شد. این مینی سریال اوایل دهه ۱۳۷۰ در برنامهٔ کودک و نوجوان از شبکه یک صدا و سیمای ایران پخش شد. این سریال روایتی کودکانه از دغدغه ها و دل مشغولی های یک پسرک اصفهانی را در خانه و مدرسه به تصویر می کشد. مجموعهٔ تلویزیونی قصه‌های مجید در زمان خود از محبوبیت خاصی در میان کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان برخوردار شده‌بود. کتاب قصه‌های مجید جایزهٔ کتاب برگزیده سال ۱۳۶۴ را دریافت کرد. و تا ۱۳۷۳، دوازده بار تجدید چاپ شده‌است.

موسیقی متن

آهنگسازی و نوازندگی موسیقی متن سریال قصه های مجید را استاد ناصر چشم آذر انجام داد. او در ساخت موسیقی این سریال از تم هایی از روح الله خالقی استفاده کرده است.

دانلود موسیقی سریال قصه های مجید

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج