موسیقی فیلم اینتراستلار

موسیقی متن فیلم interstellar آموزشگاه موسیقی خورشید کرج
موسیقی متن فیلم interstellar آموزشگاه موسیقی خورشید کرج

میان‌ستاره‌ای یا در میان ستارگان (interstellar) فیلمی علمی-تخیلی و حماسی به کارگردانی کریستوفر نولان است. که در ۲۰۱۴ اکران شد. فیلم‌نامهٔ این فیلم را نولان به همراه برادرش جاناتان نوشته‌است. . در این فیلم متیو مک‌کانهی، ان هتوی، جسیکا چستین، بیل اروین، الن برستین، مت دیمون، و مایکل کین ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم در فضایی ویران‌شهری جریان دارد که بشریت در تلاش است تا زنده بماند.

این فیلم در فروش موفق بود و نظرات مثبت منتقدان را در پی داشت. منتقدان اجراها، کارگردانی، فیلمنامه، موسیقی، جلوه‌های بصری، مضامین و وزن احساسی‌اش را تحسین کرده‌اند. این فیلم به دلیل دقت علمی و به تصویر کشیدن اخترفیزیک نظری از سوی بسیاری از ستاره‌شناسان تحسین شد. محبوبیت این فیلم مدت‌ها پس از اکران افزایش یافت و به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی تاریخ شناخته می‌شود. این فیلم در جوایز اسکار نامزد دریافت پنج جایزه شد و از این بین موفق به دریافت جایزه بهترین جلوه‌های ویژه گردید. میان‌ستاره‌ای همچنین برنده چند جایزه دیگر برای جلوه‌های ویژه، فیلمبرداری و موسیقی فیلم شده‌است.

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج

داستان

در آینده زمین به علت آتشک محصولات کشاورزی رو به نابودی است. کوپر (متیو مک‌کانهی) خلبان سابق ناسا حالا کشاورز شده است. و به همراه پدر زن، پسر جوان و دختر ۱۰ ساله‌اش در یک مزرعه زندگی می‌کنند. مورفی (دختر کوپر) معتقد است که در اتاقش یک شبح وجود دارد که سعی دارد با او ارتباط برقرار کند. کوپر و مورفی کشف می‌کنند شبح یک هوش ناشناخته است که با ارسال پیام مختصات دستگاه اعداد دودویی در گرد و غبار به جا می‌گذارد. این مختصات آن‌ها را به تأسیسات مخفی ناسا که توسط پروفسور جان برند رهبری می‌شود، راهنمایی می‌کند. برند فاش می‌کند یک کرمچاله که توسط هوش بیگانه ساخته شده است. و احتمالاً آن‌ها را به یک سیاره جدید که امیدی برای زنده ماندن و ادامه نسل بشر است راهنمایی می‌کند. برند کوپر را استخدام می‌کند تا به دنبال این سیاره قابل سکونت برود…

موسیقی

هانس زیمر در این فیلم با نولان همکاری داشته است. نولان و زیمر برنامه‌ریزی کردند تا یک کار منحصربه‌فرد انجام دهند. زیمر گفت: «موسیقی، صدا و چیزهایی را که ما ساختیم را کمی از چکیدهٔ آن‌ها را می‌توان در فیلم دیگران دید، به همین دلیل ما آن را دوباره خواهیم ساخت.»

دانلود موسیقی متن فیلم Interstellar

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج