موسیقی متن فیلم دزدان دریایی کارائیب

موسیقی متن دزدان دریایی کارائیب آموزشگاه موسیقی خورشید کرج
موسیقی متن دزدان دریایی کارائیب آموزشگاه موسیقی خورشید کرج

دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) یک مجموعه‌فیلم فانتزی به تهیه‌کنندگی جری بروکهایمر بر اساس جاذبه پارک تفریحی والت دیزنی به همین نام است.

داستان توسط جک اسپارو (جانی دپ)، ویل ترنر (اورلاندو بلوم) و الیزابت سوان (کیرا نایتلی) دنبال می‌شود. شخصیت‌هایی مانند هکتور باربوسا (جفری راش) و جوشامی گیبز (کوین مک‌نالی) در طول فیلم جک، ویل و الیزابت را دنبال می‌کنند. این فیلم‌ها در یک فضای تاریخی داستانی اتفاق می‌افتند. جهانی تحت سلطه امپراتوری بریتانیا، شرکت بازرگانی هند شرقی و امپراتوری اسپانیا، با دزدان دریایی که آزادی از قدرت حاکم را نشان می‌دهند. این مجموعه با دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه آغاز می‌شود که نقدهای مثبتی را دریافت کرد و ۶۵۴ میلیون دلار آمریکا فروش کرد.

دومین فیلم مجموعه تحت عنوان صندوقچه مرد مرده منتشر شد. این دنباله موفقیت‌آمیز بود و رکوردهای مالی را در روز اکران خود در سراسر جهان شکست. صندوقچه مرد مرده با کسب درآمد تقریباً ۱٫۱ میلیارد دلاری در باکس آفیس در جهان در رده اول فیلم سال قرار گرفت.

سومین فیلم مجموعه تحت عنوان پایان جهان منتشر شد. و ۹۶۰ میلون دلار درآمد کسب کرد. دیزنی چهارمین فیلم خود را تحت عنوان سوار بر امواج ناشناخته در سال ۲۰۱۱ در قالب دوبعدی، سه‌بعدی دیجیتال و آی مکس منتشر کرد.

این مجموعه‌فیلم با فروش ۴٫۵ میلیارد دلار به چهاردمین مجموعه‌فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شده‌است. و اولین مجموعه فیلمی است که با ساخت دو یا چند فیلم بالای یک میلیارد فروش داشته‌است. این فیلم‌ها بالاترین جذب را در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال داشتند.

موسیقی تیتراژ دزدان دریایی کارائیب

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج

دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (۲۰۰۳)

الیزابت سوآن و ویل ترنر (اورلاندو بلوم) دو جوان در سطح‌های خانوادگی متفاوت هستند که عاشق هم می‌شوند. در این میان پای جک اسپارو (جانی دپ) به میان باز می‌شود که همراه ویل به ماجرایی خطرناک می‌روند تا الیزابت را از دست یک کاپیتان نفرین شده کاپیتان هکتور باربوسا نجات دهند.

آلبوم موسیقی متن نفرین مروارید سیاه

دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده (۲۰۰۶)

الیزابت سوآن و ویل ترنر قرار است با هم ازدواج کنند، اما وزیری از سوی دولت آن‌ها را محکوم به اعدام می‌کند چون آن‌ها جک اسپارو را فراری داده‌اند. اما اگر ویل قطب‌نمای جادویی جک اسپارو را برای وزیر (کاتلر بکت) بیاورد آن‌ها نجات می‌یابند. اما…

آلبوم موسیقی متن صندوق مرد مرده

دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان (۲۰۰۷)

لرد کاتلر بکت (تام هالندر) پس از دست یابی به قلب دیوی جونز (بیل نایی) قدرتمند شده و اکنون هر کس که حتی شراکتی با دزدان دریایی داشته‌است را اعدام می‌کند. و به مجازات می‌رساند. تنها امید دزدان دریایی مجمع برادران است که به حضور تمامی اعضا نیاز دارد. اما در دزدان دریایی کاراییب: صندوق مرد مرده کاپیتان جک اسپارو به اعماق دریا رفت و به دنیای مردگان پیوست. اکنون دوستان جک اسپارو در تلاشند با رفتن به دنیای مردگان جک اسپارو را برگردانده و مجمع برادران را تشکیل بدهند.

آلبوم موسیقی متن پایان جهان

دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته (۲۰۱۱)

کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) به همراه آنجلیکا (پنلوپه کروز) به دنبال چشمه آب حیات‌اند. جک نمی‌داند که آیا آنجلیکا به وی علاقه‌مند است یا فقط قصد دارد تا با استفاده از جک، چشمه آب حیات را بیابد. و زمانی که آنجلیکا او را مجبور به سوار شدن به «ملکه آن» کشتی هولناک ریش سیاه می‌کند، جک در اندیشه اینست که آیا ریش سیاه ترسناکتر است یا آنجلیکا…

آلبوم موسیقی متن سوار بر امواج ناشناخته

دزدان دریایی کارائیب: مردگان حکایت نمی‌کنند (۲۰۱۷)

کاپیتان ارماندو سالازار (خاویر باردم) پس از اینکه از مثلث شیطان رهایی می‌یابد دزدان دریایی را یکی پس از دیگری از میان برمی‌دارد. ولی هدف اصلی او کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) است. که در نبردی دیرینه کاپیتان سالزار را شکست داد و باعث شد که او تا ابد به شکل اشباح باقی بماند. در این میان پسر جوانی به نام هنری ترنر (برینتون ثویتس‎) که فرزند ولیام ترنر (اورلاندو بلوم) است برای رهایی پدرش از کشتی هلندی پرنده (فلایینگ داچمن) به کمک جک نیاز دارد. و در جستجوی اوست.

آلبوم موسیقی متن مردگان حکایت نمی کنند

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج