بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”ویولن ” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج برای آموزش ویولن
بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش ویولن

 

ویولن ساز زهی و آرشه‌ای است. این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای (آلتو – ویولنسل یا چلو – کنتر باس) می باشد. اصالت این ساز به کشور ایتالیا بر می‌گردد. برای نوازندگی با ویولن، ساز را روی شانهٔ چپ قرار می‌دهند. و آرشه کشی با دست راست انجام می شود. کوک اصلی این ساز از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم) می باشد. از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینی اشاره کرد.

 

آیا یادگیری ویولن سخت است؟

یکی از سختی های ویولون این است که فرت ندارد. سازهایی مثل تار، سه تار و گیتار فرت دارند. یعنی خطوطی روی دسته ساز است که نوازنده بداند انگشت هایش را در کدام قسمت دسته ساز قرار دهد تا نت ها به صورت دقیق و بدون فالشی اجرا شوند. اما ساز ویولون هیچ فرتی ندارد. لذا نوازنده باید بداند که دقیقا انگشت خود را در کدام قسمت گریف قرار دهد تا نت ها دقیق ایجاد شوند. کوچک ترین تغییر در موقعیت انگشتان، باعث ایجاد صدایی ناهماهنگ و فالش می شود. همچنین، برای ایجاد یک صدای خوب باید بتوانید به خوبی آرشه کشی کنید. کنترل وزن، سرعت، زاویه و فشار وارده بر آرشه در ایجاد یک صدای خوب و بی نقص تاثیر زیادی دارد.

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج برای آموزش ویولن
آموزش ویولن در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته ویولن در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش ویولن کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. ویولن ساز دشوار و پیچیده ایست. همراهی استادی ماهر در پروسه آموزشی شما ضروری است.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/shayan_farhani/

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز ویولن با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید