بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای یادگیری ساز ” تنبک ” از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش تنبک در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج
بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش تنبک در کرج گوهردشت

“تمبک” یکی از اصیل ترین ساز های کوبه ای ایران محسوب می شود. نوازندگان تنبک از تمامی انگشتان هر دو دست خود استفاده می کنند. به همین علت تنبک بین سازهای کوبه‌ای شاخص است.

تمبک یک ساز کاملا مستقل در تک‌نوازی‌ها محسوب می‌شود. همچنین در موسیقی سنتی، تنبک ساز اصلی ضربی است و تمام گروه بر اساس ریتم و تمپویی که تنبک مشخص می‌کند، با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. در واقع، تنبک در گروه‌نوازی برای دیگر نوازندگان نقش مترونوم را ایفا می‌کند و ریتم پایه را برای آنان نگه می‌دارد. لذا یادگیری تنبک در حد متوسط برای همه نوازندگان حرفه‌ای ضروری است. در اکثر موارد پیشنهاد می شود تا کودکان پس از سپری کردن دوره موسیقی کودک، ابتدا به یادگیری ساز تمبک بپردازند. چراکه تمبک، به دلیل فراگیر بودن تکنیک‌ها، ساز کاملت و به مقوله ریتم و درک آن کمک بسیاری می‌کند. اکثر نوازندگان، در کنار ساز اصلی خود، ساز تنبک را نیز فرا گرفته‌اند  

 
دوره های آموزشی مقدماتی تا پیشرفته تمبک برای تمامی گروه های سنی با مجرب ترین اساتید در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج
بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش تنبک کرج گوهردشت
آموزش تنبک در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

ما مفتخریم که در آموزشگاه موسیقی خورشید بهترین اساتید را برای آموزش مبتدی تا پیشرفته تمبک گرد هم آورده ایم. در ابتدا ساز و اجزای آن، نحوه صحیح نشستن، دست گرفتن ساز و وظایف ده انگشت آموخته می شود. سپس به مرور، انواع ضربات و نحوه اجرای آنها، انواع ریتم ها و نت ها و تکنیک های نوازندگی آموخته می شود. با گذشت زمان هنرجویان به مرحله پیشرفته آموزش تمبک وارد می شوند. هنرجویان در این مرحله به افزایش کیفیت نوازندگی، یادگیری تکنیک های خاص و بداهه نوازی می پردازند.  

 

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mobina-khodadadi/

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز تمبک با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید.  همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شده و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

یک دیدگاه بگذارید