بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”سنتور” از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش سنتور در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت
آموزش سنتور در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

سنتور سازی اصیل و از کهن ترین ساز ها در موسیقی ایرانی است. و با دو “مضراب” نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است. این سیم ها دو دسته هستند. سیم های روی خرک سمت راست از جنس آلیاژ برنج هستند. و سبب تولید صداهای بم می شوند. دسته دوم، سیم های سفید از آلیاژ نیکل هستند. و برای تولید صداهای زیرمورد استفاده قرار می گیرند. این سیم ها بر روی خرک های سمت چپ قرارگرفته اند. محدوده صدادهی سنتور کمی بیش از ۴ اکتاو است و از این نظر یکی از گسترده ترین سازهای ایرانی محسوب می شود. این ساز دارای صوتی شفاف و بلورین بوده و قابلیت تکنوازی و هم نوازی را به خوبی دارد. از نوازندگان برجسته این ساز کهن می‌توان به فرامرز پایور، پرویز مشکاتیان، فضل‌الله توکل، پشنگ و اردوان کامکار و … را نام برد.

 

آیا یادگیری سنتور آسان است ؟

یادگیری اصولی سنتور برای حفظ و گسترش فرهنگ و هنر ایرانی، از اهمیت بالایی برخوردار است. سنتور نیز همانند هر ساز دیگری سختی‌ها و آسانی‌های خود را دارد. لازمه‌ی پیشرفت در آن تمرین، پشتکاری، صبوری، ساز و استاد خوب است. اما واضح است که یادگیری سنتور به سختی یادگیری ساز های زهی-آرشه همچون ویولن و کمانچه نیست. یک هنرجوی مصمم و با پشتکار  زودتر می تواند به نتیجه دلخواه برسد. معمولا پس از گذشت یک الی دو سال تمرین و آموزش اصولی می توانید قطعات سطح متوسط را به زیبایی بنوازید و از نوازندگی خود لذت ببرید. اما نوازندگی در سطح حرفه و همنوازی با دیگران نیازمند حداقل 4 الی 5 سال آموزش و تمرین مداوم دارد.

آموزش سنتور در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت
بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش سنتور

 

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته سنتور در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش سنتور کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما پس از آشنایی با ساز (بدنه ساز و اجزای جانبی) مفاهیم اولیه تئوری موسیقی را فرا می گیرید. سپس شروع به نت خوانی و شناخت هر یک از نت بر روی ساز می کنید. به مرور نواختن قطعات ساده، یادگیری تکنیک های نوازندگی و … را فرا می گیرید. به همین ترتیب با گذشت زمان، نوازندگی شما پخته تر و حرفه ای تر می شود. علی رغم آنکه سنتور ساز اصیل ایرانی است اما خودآموزی در یادگیری آن ابدا توصیه نمی شود. حضور یک استاد حرفه و مسلط به انواع تکنیک ها بسیار در روند آموزش اصولی شما و حفظ انگیزتان کمک کننده است.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/ali-heydari-zade/

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز سنتور با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

یک دیدگاه بگذارید