بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ” پیانو” از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت
آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

پیانو مشهورترین ساز در بین سازهای صفحه‌کلیددارارگ، ارگ بادی، کلاویکورد، آکوردئون و …) می‌باشد. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی در داخل جعبه ی چوبی تولید می‌شود. چکش‌ها در واقع همان کلیدها (کلاویه‌ها) هستند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به «صفحهٔ صدا» متصل شده‌اند که نقش تقویت‌کنندهٔ صدای آن‌ها را دارد. پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین سازهای معمول (به جز ارگ کلیسا) دارد، به طوریکه در شکل فعلی‌اش به‌طور معمول هشت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس هایی از حدود ۲۷ تا ۴۱۸۶ هرتز می‌باشد، در حالی که در مقام مقایسه مثلا ساز ویولن تنها قادر به تولید حدود پنج اکتاو است. به همین علت است که به عنوان  “ساز مادر “ شناخته می شود.

 

هر دو دست یک نوازنده ی پیانو در حال فعالیت هستند. لذا نت‌نویسی در دو خط حامل انجام می‌شود. خط حامل بالایی برای دست راست و با کلید سل نوشته می شود. خط حامل پایین برای دست چپ و با کلید فا نشان نوشته می شود. نوازندگان هم‌زمان دو خط موسیقی را می خوانند و با هر دو دست اجرا می نمایند. قدم اول در آموزش این ساز معروف، مسئله نشستن صحیح است. نوازنده هنگام نشستن نباید را قوز کند. و دست ها باید زاویۀ 90 درجه با کلاویه ها داشته باشند. بی توجهی به این موضوع باعث شکل گیری عادات نادرستی می شود که اصلاحشان در آینده  دشوار خواهد بود. سپس به مرور تمرین های شناخت کلاویه ها، نت خوانی، مبانی تئوری موسیقی و … آموزش داده می شود.

 

بهترین آموزشگاه موسیقی گوهردشت کرج برای آموزش پیانو
آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

آموزشگاه موسیقی خورشید  معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته پیانو در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش پیانو کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره، شما نواختن پیانو را فرا می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز اخت می شوید. پیانیست ها از مهارت های حرکتی ظریف و فوق العاده ای برخوردار هستند. دست ها، انگشت ها و حتی گوش نوازندگان استقلال کامل دارد و نتیجۀ آن، دقت، صحت و سرعت اجرای بالاست که لازمۀ نوازندگی پیانو است. پیانیست ها همزمان مشغول انجام چند کار را انجام هستند. و این نیازمند مهارت بالایی است. از اینرو همراه داشتن یک استاد ماهر در این مسیر بسیار توصیه می شود.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mehdi-dehghani/

https://khorshidmusicacademy.ir/team/matin-binesh/

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز پیانو با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

یک دیدگاه بگذارید