بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز  ”گیتار”  از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش گیتار
آموزش گیتار در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت

 

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود. از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه زهی تعلق دارد. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد. لذا جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد. سبک‌های مختلفی برای نوازندگی این ساز در سرتاسر دنیا وجود دارد. اصلی ترین این سبک‌ها کلاسیک، پاپ و فلامنکو هستند.

 

کلاسیک

طبعا قطعات این سبک کلاسیک هستند. این قطعات توسط نخبگانی چون موتسارت، باخ، بتهوون و… در دوره باروک، کلاسیک، رمانتیک و… ساخته و نواخته شده اند. شکل نگه‌داشتن گیتار در سبک کلاسیک با سایر سبک‌ها متفاوت است. از برجسته‌ترین نوازندگان سبک کلاسیک می‌توان به جان ویلیامز و آندرس سگوویا اشاره کرد.

 

سبک پاپ

ریشه موسیقی پاپ به واژه popular (مردمی) برمی گردد. در این سبک از موسیقی، احساسات به طور کاملا ساده و صمیمی به مخاطب انتقال می یابند. موسیقی پاپ دو بخش اصلی دارد. بخش اول ملودی، بخش دوم آرپژ (آکورد) که همراهی کننده ملودی است. ریتم نوازی و خواندن آواز به همراه گیتار در این سبک اهمیت ویژه ای دارد. در این سبک می توان با انگشت (فینگراستایل) یا با مضراب و یا با پیک (پیک استایل) بر سیم ها ضربه زد. از نوازندگان برجسته این سبک می‌توان به: ویگن، فرامرز اصلانی، اردشیر فرح، شادمهر عقیلی اشاره کرد.

 

سبک فلامنکو

سبک فلامنکو ریشه در موسیقی اصیل اسپانیایی دارد. این سبک در اوایل فقط رقص و آواز بوده است. در ابتدا گیتار فقط یک همراه کننده بود. اما بعدها نقش آن پررنگ تر شد. حتی قطعات بیکلام سبک فلامنکو نیز محبوبیت یافت. سبک فلامنکو یک سبک کاملا حرفه ای است که نیاز به تمرین زیادی دارد. از نوازندگان برجسته این سبک می‌توان به پاکو دلوسیا، پاکو پنا، کارلوس مونتانا، آنتونیو ری، ویسنته آمیگو و… اشاره کنیم.

 

 

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش گیتار
بهترین آموزشگاه موسیقی گوهردشت کرج برای آموزش گیتار

 

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته گیتار در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش گیتار کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. شما در ابتدا دوره آموزشی مباحثی چون آشنایی با آناتومی و قسمت های مختلف ساز و چگونگی دست گرفتن گیتار را آموزش می بینید. سپس به مرور زمان نت خوانی، محل های انگشت گذاری و …را فرا خواهید گرفت. با ادامه آموزش های استاد و تمرین و ممارست به مرور به نوازنده بهتری تبدیل خواهید شد. حضور یک استاد حرفه ای و مسلط به انواع تکنیک های نوازندگی در حفظ انگیزه و شکل گیری شیوه اصولی نوازندگی شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

https://khorshidmusicacademy.ir/team/ahmadreza-jahed/

https://khorshidmusicacademy.ir/team/amirhossein-omidi/

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mohsen-afshar/

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز گیتار با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید