.بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”کاخن ” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج برای آموزش کاخن
آموزش کاخن در موزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

کاخن لغتی اسپانیایی به معنی جعبه، صندوق یا صندوقچه است. و به نوعی ساز کوبه‌ای اطلاق می‌شود. نوازنده کاخن بر روی آن می‌نشیند و با ضربات کف دست و انگشتان که بر روی صفحه جلویی (تاپا) و صفحات کنار و بالای ساز می‌کوبد، صدا تولید می‌کند. این ساز عمدتاً در موسیقی آفریقایی-پِرویی و همین‌طور سبک‌های معاصر فلامنکو و جَز (جاز) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار فیزیکی، نحوه نواختن و جنس صدای کاخن با سایر سازهای کوبه‌ای فرق دارد. از همین رو، سال های اخیر فراگیری «کاخن» بسیار مورد توجه جوانان ایرانی قرار گرفت. در حال حاضر برخی از افراد و گروه‌های ایرانی که در سبک‌هایی چون پاپ، جاز، فلامنکو و موسیقی تلفیقی فعالیت می‌کنند از این ساز در آثار و اجراهایشان بهره می‌برند. همانطور که پیشتر ذکر شد، کاخن نوعی سازهای کوبه‌ای است. در نتیجه نوازندگان تنبک، دف و دیگر سازهای کوبه‌ای نوازندگی آن را به سادگی آموخته اند.

مدت زمان آموزش کاخن چه قدر است؟

مدت زمان یادگیری بر اساس میزان تمرین و انگیزه هنرجو و البته هدف او از آموزش متفاوت است. ریتم های اولیه و نوازندگی در حد متوسط حدود 1سال زمان می برد، اما در صورتیکه قصد تسلط کامل بر ساز، تسلط بر تکنیک های مختلف نوازندگی، توانایی همراهی با سازهای مختلف و گروه نوازی را داشته باشید، این زمان ممکن است در حدود1 تا 2 سال طول بکشد.

آموزش کاخن در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج
بهترین آموزشگاه موسیقی گوهردشت کرج برای آموزش کاخن

 

آموزشگاه موسیقی خورشید  معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته کاخن در کرج

 

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش کاخن در کرج را گرد هم آورده ایم. شما در این کلاس ها شیوه نواختن کاخن را آموزش می بینید. و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. در ابتدا شیوه نشستن صحیح بر روی ساز و نحوه ضربه زدن به آن را می آموزید . به مرور آموزش نت خوانی، انواع ضربات و ریتم ها، تکنیک های خاص نوازندگی و بداهه نوازی را فرا خواهید گرفت. از آنجا که کاخن سازی تازه وارد در ایران می باشد. لذا تعداد نوازندگان و اساتید حرفه ای این رشته انگشت شمارند. انتخاب یک استاد حرفه ای در روند آموزش شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mobina-khodadadi/

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز هنگ درام با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید