بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ” دف ” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش دف در کرج گوهردشت
بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش دف در گوهردشت کرج

 

دَف، یکی از سازهای کوبه‌ای در موسیقی ایرانی است. دف شامل حلقه‌ای چوبی است که به آن حلقه‌های فلزی آویخته شده است. و پوست نازکی از جنس پلاستیک یا چرم بر حلقهٔ چوبی کشیده‌اند. دف را با ضربه‌های انگشت و کف دست می‌نوازند. وزن اصلی ساز روی دست چپ است و دست راست بیشتر برقرار کنندۀ تعادل ساز است. دف در گذشته در مراسم عرفانی کاربرد داشته و امروزه هم بصورت تکی و هم برای همراهی سازهای دیگر در گروه های موسیقی بسیار استفاده می شود. این ساز، یکی از شادترین سازهایی که برای یادگیری می توانید انتخاب کنید. از نوازندگان به نام دف در ایران می‌توان بیژن کامکار و مسعود حبیبی را نام برد.

 

 آیا کودکان نیز می توانند به فراگیری این ساز بپردازند؟
بلی از آنجا که سایز کوچک دف برای کودکان هم هست. از سنین کم می توان به فراگیری آن پرداخت.

 

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته دف در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش دف کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. مانند هر ساز ديگری در جلسات اوليه با تئوری موسيقی و نت خوانی  بصورت ساده آشنا می شوید. سپس نحوه گرفتن ساز و انواع ضربات مورد استفاده  را مي آموزید. بتدريج با انجام تمرينهای مبتنی بر كتب آموزشی با ريتم های مختلف و تكنيك هاي مختلف دف نوازی آشنا می شوید. فرآيند اوليه يادگيري اين ساز به نحوي كه هنرجو قادر باشد ريتم های ساده را چه بصورت تكی و چه بصورت همنوازی با يك ساز يا آواز بنوازد كه بطور معمول حدود شش ماه الی يك سال طول مي كشد. علاقه، صبر و حوصله، پشتكار و همراهی استادی حاذق در تسریع پروسه آموزشی شما نقش بسزایی دارد.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mobina-khodadadi/

https://khorshidmusicacademy.ir/team/atena-roshan-saadat/

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز دف با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

یک دیدگاه بگذارید