بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”ویولنسل ” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش ویولنسل
بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش ویولنسل

 

ویولنسل یا چِلو (celloسازی زهی و آرشه‌ای از خانوادهٔ ویولن است. صدای این ساز در منطقهٔ میانیِ سازهای این خانواده قرار دارد. ویولنسل از ویولن و ویولا بزرگ‌تر است. در هنگام اجرا، این ساز در بین دو پای نوازنده قرار می‌گیرد و از طرفی دیگر، توسط میله‌ای که در انتهای آن تعبیه شده، روی زمین استوار می‌شود. این ساز عضو ثابت در ارکسترها به صورت استاندارد است که در بخش باسِ زهی‌ها قرار می‌گیرد. کوک سیم‌های ویولونسل به‌ترتیب از زیر به بم عبارت است از: لا (سیم اول)، ر (سیم دوم)، سل(سیم سوم)، دو (سیم چهارم). نُت این ساز را به دلیل گسترده صوتی وسیعش با کلید «فا» خط چهارم (اصوات منطقهٔ بم این ساز)، کلید «دو» خط چهارم (اصوات منطقهٔ میانیِ این ساز)، و کلید «سُل» (اصوات منطقهٔ زیر این ساز) می‌نویسند.

 

آیا یادگیری ویولنسل دشوارتر است یا ویولن؟

یادگیری هر سازی سختی های خودش را دارد، در ویولنسل فاصله انگشت گذاری ها نسبت به ویولن بیشتر است. و از پوزیسیون های بیشتری استفاده می شود. نوازندگان سل به جای یک کلید، سه کلید برای یادگیری دارند تا بتوانند به نت های بیشتری دست یابند. اما موقعیت طبیعی بدن در یادگیری ویولنسل آسان تر است. و نوازنده راحتتر می تواند اجرا داشته باشد. البته گسترده صدایی ویولن بیشتر شبیه صدای انسان است. لذا برخی افراد ارتباط بهتری با ویولن برقرار می کنند.

آموزش ویولنسل در آموزشگاه موسیقی خورشید گوهردشت کرج
آموزش ویولنسل در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت
آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته ویولنسل در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش ویولنسل کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. ویولنسل ساز دشوار و پیچیده ایست. و تعداد نت هایی که می توان در آن ایجاد کرد زیاد است. لذا همراهی استادی ماهر در پروسه آموزشی شما ضروری است.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/marjan-sarvaryan/

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز ویولن با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید