بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”قانون” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش ساز قانون در گوهردشت کرج
بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش ساز قانون در گوهردشت کرج

 

قانون یک ساز زهی است. این ساز دارای یک جعبهٔ چوبی به شکل ذوزنقه‌ است. و به وسیلهٔ دو انگشت سبابه و دو مضراب  نواخته می‌شود. احتمالا مخترع این ساز افلاطون یا فارابی هستند. لذا از سازهایی است که از کهن در موسیقی ایرانی به کار می‌رفته و توانایی بیان گوشه‌های موسیقی ایرانی را دارد. ولی مدت مدیدی است که در ایران ناشناخته مانده، در حالی که در کشورهای همجوار سال‌ها است که از این ساز استفاده شده‌ است. کمابیش از نیم قرن پیش تا کنون، موسیقی‌دانان ایرانی به اجرای این ساز روی آورده‌اند.

 

ساز روی پاهای نوازنده و یا روی یک میز قرار می گیرد. در صورتیکه برای نوازندگی از میز استفاده شود بهتر است که میز از صندلی نوازنده کمی بلندتر بوده و شیب آن نیز به سمت نوازنده باشد. فرم اعضای بدن نیز در هنگام نوازندگی از اهمیت زیادی برخوردار است. از جمله اینکه کمر باید کاملا صاف باشد، دست زاویه 90 درجه و آزاد به خود بگیرد و آرنج ها داخل بدن باشند.

 

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش ساز قانون
آموزشگاه موسیقی خورشید بهترین مرکز برای آموزش ساز قانون در کرج گوهردشت

 

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته ساز قانون در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش ساز قانون کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. تعداد نوازندگان حرفه ای و اساتید این ساز بسیار انگشت شمارند. همراهی استادی زبده در پروسه آموزشی، علاوه بر حفظ انگیزتان، باعث تسریع روند آموزشی و بهبود تکنیک های نوازندگی شما می شود.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/nafise-dastjerdi/

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز قانون با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید