آکاردئون

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش ساز ”آکاردئون” از مقدماتی تا پیشرفته

بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش آکاردئون در کرج گوهردشت
آموزش آکاردئون در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

آکوردئون یک ساز بادی شستی‌دار با سطح مورب متحرک در دو طرف و بدنه فانوسی است. نوازنده ساز را بین دو دست خود می‌گیرد. در میانهٔ آکاردئون، مجاری هوایی وجود دارند. نوازنده با باز و بسته کردن این مجاری صدا تولید می کند. در یک سمت صفحه کلید کوچکی تعبیه شده‌است که کلیدهای آن وظیفه کنترل ورود هوا به مجاری را دارند. و در سمت دیگر جعبه طنین قرار دارد که معمولاً آن نیز دکمه‌های مخصوص خود را دارد. آکاردئون با بندهای چرمی مختلفی مهار می شود تا آکاردئونیست بتواند به راحتی آن را نگه دارد. آکاردئون امروزه در جنوب برزیل بیش از دیگر نواحی توسط گروههای نوازندگان محلی مورد استفاده قرار می گیرد. از نوازندگان اصلی این خطه می توان به افرادی چون :Luciano Maia, Arthur De Faria, Leonel Gomez, Edilberto Bérgamo و Renato Borgetti اشاره کرد.

 

پوزیشن صحیح بدن برای نوازندگی با آکاردئون بسیار مهم است

آکاردئون را می توان هم در حالت نشسته و هم ایستاده نواخت. اکثر افراد، نوازندگی در حالت نشسته را ترجیح می دهند. پوزیشن های مختلفی برای نشستن وجود دارد. تنظیم کردن بندها متناسب با فرم بدن نه تنها برای نواختن، بلکه برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی بسیار حائز اهمیت است. هنگام نوازندگی پشتتان را صاف نگه دارید.  برای نشستن، صندلی ای را انتخاب کنید که کف پاها روی زمین قرار گیرد، در غیر این صورت شما روی آکاردئون کنترل کاملی نخواهید داشت. آرنج دست راست باید به سمت بیرون نگه داشته شود تا بتوانید یک پوزیشن خوب برای دست داشته باشید. انگشتان باید روی کلیدهای خمیده باشند تا بتوانید با نوک انگشتان بنوازید.

 

بهترین سن یادگیری آکاردئون

بهترین سن برای یادگیری این ساز از حدود ۵ سالگی شروع می شود.

 

مدت زمان یادگیری آکاردئون چقدر است؟

آکاردئون جزء سازهایی است که یادگیری آن مانند هر ساز دیگری نیاز به تمرین و پشتکار فراوان دارد.به همین دلیل نمی توان زمان مشخصی را برای فراگیری آن تعیین کرد و این مسئله بستگی به استعداد موسیقی و میزان تمرین روزانه هنرجویان دارد. ولی به طور متوسط 2 تا 3 سال زمان نیاز است تا بتوان روی ساز مسلط شد و قطعات مختلف را به زیبایی نواخت.

 

آموزش آکادئون در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج
آموزش آکاردئون در آموزشگاه موسیقی خورشید گوهردشت کرج

آموزشگاه موسیقی خورشید معتبرترین مرکز آموزش مقدماتی تا پیشرفته ساز آکاردئون در کرج

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش ساز آکاردئون کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. تعداد نوازندگان حرفه ای و اساتید این ساز در کرج بسیار انگشت شمارند. همراهی استادی زبده در پروسه آموزشی، علاوه بر حفظ انگیزتان، باعث تسریع روند آموزشی و بهبود تکنیک های نوازندگی شما می شود.

 

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز آکاردئون با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید