داربوکا

آموزش ” تمپو یا داربوکا ” در کرج گوهردشت

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش تمپو
آموزش داربوکا در آموزشگاه موسیقی خورشید کرج گوهردشت

 

تِمپو یا داربوکا، یک ساز کوبه‌ای از خانوادهٔ طبل‌های جام‌گونه است. که نوازنده با هر دو دست آن را می نوازد. این ساز بیشتر در خاورمیانه رایج است و در کشورهای مختلف با نام‌های متفاوت شُهرت دارد. تمپو احتمالاً از طریق کشورهای عربی جنوب خلیج فارس، عراق و ترکیه به ایران آمده‌است. این ساز در محدودهٔ جغرافیایی ایران، بیشتر در استان‌های خوزستان، هرمزگان، کردستان، آذربایجان غربی و بوشهر رواج دارد. تمپوها از نظر ساختار از خانوادهٔ تمبک‌ها به حساب می‌آیند
نوازندهٔ تمپو معمولاً در حالت نشسته این ساز را می‌نوازد اما گاهی به‌صورت ایستاده یا در حال حرکت نیز اجرا می‌شود. تمپو روی پا یا زیر بغل و یا بین دو زانو نگه داشته می‌شود. و به‌وسیلهٔ کف هر دو دست نوازنده، به صدا درمی‌آید. برخلاف تمبک، معمولاً در سازِ تمپو، انگشت ها، ساعد و مچ دست‌ها به‌صورت مستقل نقشی در نواختن ندارند. ریتم‌های تمپو غالباً پرقدرت، پرحجم، خشک و تیز هستند. نوازندهٔ تمپو ساختارِ اصلی ریتم را با قدرت بسیار می‌نوازد و با ایجاد سنکُپ، آکسان، و ضدضرب‌های متعدد، آن را زینت می‌بخشد.
 بهترین آموزشگاه موسیقی کرج گوهردشت برای آموزش داربوکا 

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید برترین اساتید آموزش تمپو (داربوکا) کرج را گرد هم آورده ایم. در طول این دوره شما اصول نوازندگی را یاد می گیرید و هر چه بیشتر با این ساز هماهنگ می شوید. همراهی استادی حاذق در پروسه آموزشی شما سبب انتقال درست مطالب و تکنیک های نوازندگی می شود.

https://khorshidmusicacademy.ir/team/mobina-khodadadi/

 

هنرجویان عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری ساز داربوکا با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین ما درخصوص انتخاب ساز صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ساز و رشته آموزشی مورد علاقه خود کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

یک دیدگاه بگذارید