کلاس موسیقی کودک در کرج – کلاس ارف در کرج

موسیقی کودک سبکی از موسیقی است که با سازبندی خاص و ملودی‌های ساده و شیرین که توسط آهنگسازان بزرگسال برای کودکان ساخته شده است. شروع موسیقی کودک از سنین پایین بهترین تاثیر را در یادگیری و پرورش استعداد کودکان دارد. کودکان در سنین پایین در شکل گیری شخصیت و کسب مهارت انعطاف پذیری دارند. لذا باید کودکان را از سنین ابتدایی وارد دنیای موسیقی کرد. آموزش موسیقی از سنین پایین به کودکان  تاثیر زیادی در پرورش استعداد آنان دارد. همانطور که اکثر اساتید و نابغه های موسیقی از سنین پایین موسیقی را شروع کرده اند.

 تاثیرات و مزایای موسیقی روی کودک
  • افزایش هوش کودک
  • توانایی درک بهتر مفاهیم
  • افزایش خلاقیت
  • بهتر شدن عمکرد درسی
  •  تقویت زبان
  •  آرامش بیشتر
کلاس ارف در کرج

یکی از روش های آموزش موسیقی کودک، روش “ارف” است. روش ارف در حقیقت آموزش موسیقی و آشنایی با نواختن سازهای ابتدایی است. در کلاس های آموزشی ارف، آموزش ها همراه با حرکات موزون، ریتم و آواز همراه است و کودکان حس خوشایندی را در این کلاس ها تجربه می کنند. می توان گفت کودکان در کلاس های ارف، موسیقی را با راحت ترین و ساده ترین تکنیک ها یاد می گیرند. در کلاس های موسیقی ارف، کودکان از طریق دست زدن، پایکوبی، آواز خواندن به صورت غیر مستقیم، ریتم خوانی و نت خوانی را آموزش می بینند. این تکنیک ها کمک بزرگی به درک موسیقیایی کودک می کند. در این کلاس ها از زایلافون، بلز، فلوت ریکوردر، درامز و طبلک استفاده می شود.

 

کلاس موسیقی کودک ( ارف ) گروهی است یا خصوصی؟

موسیقی کودک در قالب کلاس های گروهی معنا می یابد. زیرا اکثر مطالب در قالب بازی های گروهی با سایر هم سن و سالان منتقل می شود. درضمن یکی از اهداف این کلاس ها  تقویت رفتار های اجتماعی و تعامل است. گروهی برگزار شدن این کلاس ها به بهبود روابط اجتماعی کودک کمک بسیاری می کند.

 

سن مناسب برای شروع موسیقی کودک؟

کودکان حدود 3 الی 7-8 سال می توانند در کلاس های موسیقی کودک شرکت کنند. ما در آموزشگاه موسیقی خورشید کودکان را بر اساس گروه سنی تفکیک و متناسب با سنشان کلاس ها را برگزار می کنیم.

 

ما در آموزشگاه موسیقی خورشید از مجرب ترین اساتید که دارای سابقه طولانی کار با کودکان هستند بهره جسته ایم. اساتید موسیقی کودک آموزشگاه ما همگی دارای مدرک مربی گری موسیقی کودکان هستند. کودکان بر اساس گروه سنی شان تفکیک و در کلاس های مجزا به آموزش می پردازند. مادران نیز در این کلاس ها سهم دارند و در قسمتی از کلاس همراه با فرزندشان به بازی و آموزش می پردازند.

 

والدین عزیز می توانید برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و نحوه برگزاری کلاس موسیقی کودکان (ارف) با حضور در آموزشگاه، از نزدیک با مشاورین و اساتید ما  صحبت کنید. همچنین از نحوه کار آموزشگاه خورشید و اساتید مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به ثبت نام فرزندتان کنید.

برای راهنمایی بیشتر و رزرو تایم مشاوره­ رایگان می­ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید