مشاهیر

موسیقی همواره یکی از تاثیرگذارترین هنرها در زندگی بشر بوده است. این هنر همواره در تاریخ از اهمیت زیادی داشته و امروزه انواع مختلف موسیقی به آسانی در دسترس همگان قرار دارد. در صنعت موسیقی افراد زیادی توانسته‌اند به مهارت‌های بالا و شهرت جهانی برسند. این افراد اغلب به عنوان موسیقیدان شناخته شده‌اند و در تاریخ ایران و جهان، به عنوان مشاهیر موسیقی معرفی شده‌اند.

آموزشگاه موسیقی خورشید کرج

تاثیر موسیقی

تاثیر موسیقی بر جامعه چیزی نیست که قادر به کتمان آن باشیم. مدت‌هاست که موسیقی بیان مردم از فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان است. قدیمی‌ترین آثار باستانی اثباتی از بهرمندی مردم جهان باستان از آلات موسیقی مربوط به دوران خود، است. سایر یافته‌های باستان شناسی حاکی از این است که فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان، همیشه به ابراز خود با استفاده از روش‌های منحصر به فرد تمایل داشته‌اند و چه روشی می‌توانسته و می‌تواند بهتر از موسیقی به عنوان یک زبان مشترک جهانی باشد؟

با این وجود مهم نیست که موسیقی در نقاط مختلف جهان چقدر ممکن است متفاوت باشد، به نظر می‌رسد که موسیقی در خدمت یک هدف کلی مشترک است: جمع کردن مردم کنار یکدیگر!

موسیقی در طول تاریخ سربازان زیادی را با روحیه راهی میدان‌های نبرد کرده و یا تسکینی برای مردمی است که در رنج‌های جامعه خویش غوطه‌ور بوده‌اند.

موسیقی گاهی الهام بخش جوامع بوده آن‌ها را در یک مسیر هماهنگ ساخته است. سرودها و موسیقی‌های ملی کشورها، نمونه‌ای عالی از همبستگی ملی بر پایه نوا محسوب می‌شود

موسیقی غنی، برخاسته از فرهنگی غنی بوده و به همان تناسب در بازگرداندن جوامع به ذات خویش، موثر واقع می‌شود. شاید یکی از بهترین نمونه‌های تاثیرپذیری جوامع از موسیقی، تفاوت فرهنگی میان نسل‌ها با سلایق متفاوت موسیقی است.درمیان شناخت موسیقی دانان برتر ایران و جهان و آشنایی با آثار آنها می تواند در تعالی فرهنگ موسیقایی جوانان عزیزمان بسیار موثر واقع شود.

لذا ما در وبسایت آموزشگاه موسیقی خورشید به معرفی مشاهیر موسیقی ایران و جهان می پردازیم. مختصری درخصوص سیر زندگی خصوصی و حرفه ای آنان می آموزیم و درنهایت دسترسی شما به بهترین آثار این بزرگان را فراهم می آوریم .

شما همراهان گرامی آموزشگاه و استودیو موسیقی خورشید می توانید با کلیک بر هر یک از اسامی این بزرگان به زندگینامه و آثارشان دسترسی یابید.

(این لیست به مرور زمان ژرف تر و گسترده تر خواهد شد)